PIWI 2017 a Hibernal-Fórum

1223-17-katalog-piwi-kost_2017_web     Na tomto odkazu najdete katalog z výstavy vín Hibernal Forum a také z místní výstavy vín v Šardicích.

 3.6.2017 uskutečnila přehlídka vín interspecifických odrůd vín, v rámci které je hlavní hodnocenou odrůdou Hibernal. Statut soutěžní přehlídky zde - Statut-piwi-2017-2

V rámci akce se uskutečnil seminář k interspecifickým odrůdám, garantem akce je prof. Ing. Pavel Pavloušek, PhD. Uskuteční se v Obecní hale U Orla v Šardicích. Informace v odkaze k semináři.

Degustace vzorků vín interspecifických odrůd byla provedena odborníky na tato vína, a to v pátek 26.5.2017 v Obecní hale U Orla.

Piwi-2017-prihlaska-vin

Piwi-2017-prihlaska-na-seminar

 

Pozvanka

Pozvanka-hibernal-17 

 

Pozvánka na PIWI 2017 - Soutěžní přehlídka interspecifických odrůd a  Hibernal-fórum

 

Vážený pane, vážená paní,

dovolte mi, abych Vás jménem Mendelova vinařského spolku touto cestou informoval o konání IV. ročníku Soutěžní přehlídky interspecifických odrůd a Hibernal fóra.

Tato jedinečná soutěž se uskuteční v Šardicích v obecní hale U Orla a to v sobotu 3. června 2017 od 13:00 hod.

Tato soutěžní přehlídka interspecifických odrůd nabídne k ochutnání vína z celé republiky i ze zahraničí. Jsou to odrůdy révy vinné, které jsou vhodné pro ekologické vinohradnictví z důvodu jejich pozitivní vlastnosti, kterou je zvýšená odolnost k houbovitým chorobám. Ve světe se vžil uznávaný název PIWI odrůdy, z německého Pilzwiderstandsfahige Rebsorten.

Mezi nejznámější bílé PIWI odrůdy patří např. Hibernal, Malverina, Rinot, Sevilon, Erilon, Merzlink. Solaris, Cabernet blanc a jiné.

Mezi nejznámější červené  PIWI odrůdy patří např : Laurot, Cerason, Kofranka, Marlen, Nativa, Sevar, Regent a jiné.

Tím, že nejznámější a nejrozšířenější PIWI odrůdou je bezesporu odrůda Hibernal, bude v rámci popularizace této odrůdy samostatně hodnocena tato odrůda a bude vyhlášen  CHAMPION   PIWI  2017  v kategorii bílých vín odrůdy Hibernal. Dále bude vyhlášen CHAMPION   PIWI  2017  v kategorii bílých vín ostatních PIWI  odrůd a

CHAMPION   PIWI  2017  v kategorii červených vín všech PIWI odrůd.

Dovoluji si tedy tímto požádat vinaře, kteří mají ve svém vinohradu PIWI odrůdy, aby využili této jedinečné možnosti účastnit se této soutěžní přehlídky a ty co je nemají, aby je přišli ochutnat.

Pro ty, co se chtějí dozvědět více o PIWI odrůdách je pořádán v 9:00 hod. dne 3.6.2017 v obecní hale U Orla odborný seminář za účasti uznávaných odborníků.

 Prof. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D. – Komplex chorob kmínku (ESCA)- příznaky, příčiny, prevence a možnosti ochrany

Dr. Ferdinand Regner – Cíle šlechtění PIWI odrůd

Ing. Martin Mehofer – Praktické poznatky pěstování PIWI odrůd v Rakousku

Ing. Klára Halouzková – Rozbory listů révy, stav živin ve vinicích

Ing. Petra Hašková – Přírodní přípravky k ochraně a výživě révy vinné

Statut soutěže, Přihláška vína do soutěže a Přihláška na odborný seminář je zveřejněna v obecných informacích k akci - viz výše.

Více informací naleznete na našich stránkách : www.vinozesardic.cz.

S přátelským
pozdravem

Ing. Zdeněk Buštík,MBA

předseda Mendlova vinařského spolku v Šardicích

Partneři

    Pecet-sardice Vino-na-dotek    Svaz-vinaru-cz

Víno ze Šardic

Kontaktujte nás

Mendelův vinařský spolek Šardice

696 13 Šardice 2

Doručovací adresa: 696 13 Šardice 429

Kontakty na členy výboru v odkaze - kontakty

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.